Nozīmīgākie kritēriji jumta konstrukcijas izvēlē

Viens no uzdevumiem, par ko jādomā, būvējot ēku, ir piemērota jumta izvēle. Pastāv dažādi jumta konstrukcijas veidi, katram no tiem ir savas īpašības.Jāņem vērā, ka jumta konstrukcijas izvēle atkarīga ne tikai no ēkas īpašnieka vēlmēm, bet arī no tā, kāda veida jumta segumu plānots lietot.

Jumta svarīgākie uzdevumi

Jumtam ir ne vien jāpilda aizsargfunkcijas, bet arī vizuāli jāiederas mājas stilā. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka jumts ir grūtāk kopjama ēkas daļa, tāpēc materiāli jāpiemeklē īpaši rūpīgi.

Jumta konstrukciju tipi

Apskatot konstrukciju variantus, var nākties apjukt. Kā saprast, kāda opcija piemērotākā? Uz šo jautājumu palīdzēs atbildēt informācija par populārākajiem konstrukciju veidiem. Divslīpju jumta konstrukcija ir ierastākais risinājums. Tas sastāv no divām virsmām, kas augšējā daļā tiek savienotas korē. Šāda tipa jumtam atbilstošs teju ikviens jumta seguma variants. Mansarda tipa jumts sastāv no četrām plaknēm. Zemākās plaknes ir stāvākas. Šādas konstrukcijas jumts ļauj izmantot papildu platību mājas bēniņos. Vienslīpes jumti ir vienkārši izbūvējami, tiem nav kores, taču dzīvojamām ēkām šāda veida jumts tiek izmantots reti(uzzināt vairāk te – https://tenter.lv/produkti/). Vairāk tāds jumts ir šķūņiem, saimniecības ēkām. Lai gan cena ir svarīgs aspekts, kas noteikti jāizvērtē, ilgtermiņā būtiska ir kvalitāte. Jāsaka gan, ka, lētas jumta konstrukcijas ne vienmēr nozīmē apšaubāmu kvalitāti – būtiski atrast labāko risinājumu tieši Jūsu vajadzībām.

Izvēlieties piemērotākos risinājumus

Ja vajadzīgas kvalitatīvas jumta kopnes konstrukcijas, izvērtējiet vairāku uzņēmumu piedāvājumus, lai izvēlētos labāko. Svarīgi, lai kopnes tiktu izgatavotas no sertificētiem kokmateriāliem, ražošanas procesā ievērots augsts kvalitātes standarts. Pirms tiek īstenota koka kopņu montāža, jāizvērtē vairākas opcijas. No izvēlētā kopnes veida atkarīga arī kopnes cena. Piemēram, Eco koka pārseguma kopnes ir gan montāžas, gan izmaksu ziņā izdevīgs risinājums. Savukārt Duo tiek uzskatīts par standarta risinājumu. Visbiežāk šādu pakalpojumu sniedzēju interneta vietnēs pieejams interesējošās spāru konstrukcijas paraugs, kas ļaus novērtēt, kādas būs jumta spāres. Lieliska opcija ir arī sazināties ar ražotājakomandu, lai saņemtu individuālu piedāvājumu. Ja vajadzīga koka kopņu ražošana vai koka karkasa sienas, tad noskaidrojiet, ka šāda veida risinājumi ir konkrētā uzņēmuma piedāvājumu klāstā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *