Acu pārbaude – kā var gudri izvēlēties ārstu?

Daudzi cilvēki līdz galam nesaprot ar ko gan atšķiras optometrists un oftalmologs, vai, piemēram, kas tad būtu optiķis. Un tas ir tāpēc, kad samērā ilgus gadus ikviens acu ārsts jau tika dēvēts tieši par okulistu. Pēc gadiem, dažādas medicīnas iestādes uzsāka izmantot jaunu terminoloģiju, bet klienti palika nesaprašanā, kas tieši tad ir kurš un pie kāda speciālista ir tieši redzes pārbaude. Tālāk centīsimies uzzināt, ar ko nodarbojas šie speciālisti, starp kurām specialitātēm būs starpība un starp kurām tās nemaz nav. Turklāt būs iespēja uzzināt un apskatīties, kādā veidā piemeklēt ārstu, kā arī kam tieši pievērst īpašu uzmanību.

Vai optometrists un oftalmologs jau ir viens un tas pats?

Nepieciešama acu pārbaude un vajadzīgs acu ārsts, bet nav skaidrs kurš būs piemērotākais? Šodien klīnikā bieži vien var sastapt vārdu oftalmologs vai optometrists, bet vai tas ir tas pats? Šie abi speciālisti īsteno redzes pārbaudi, turklāt tiem ir ārstējošās personas sertifikāts, tajā pat brīdī atšķirība starp tiem ir. Optometrists pārbauda galvenās redzes funkcijas – var noteikt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, taču, ja tiek konstatēta jebkāda novirze, kur vajadzīga ārstēšana, tad klients tiks novirzīts jau pie acu ārsta. Un tieši oftalmologs acu ārsts jau ir tas cilvēks, kas veic detalizētu pārbaudi un vēl profilaksi. Bieži vien oftalmologs jau tiek dēvēts par okulistu. Ja pacientam ir obligāta ārstēšana, attiecīgi kvalifikācijai oftalmologs pilda medicīnisku vai jau ķirurģisku ārstēšanu. Savukārt, optiķis būs tāds cilvēks, kas tad taisa koriģējošās brilles pēc acu ārsta receptes. Protams, šodien jau ir populāra profesija optiķis-optometrists, kas tad jau var īstenot parastu acu pārbaudi, kā arī izgatavot koriģējošās brilles.

Kur tad un kā meklēt redzes ārstu?

Tad, kad būs nepieciešams acu ārsts, pirmais, kas tieši ir jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai arī parasta acu pārbaude. Tādējādi arī sapratīsiet, kāds speciālists vajadzīgs – oftalmologs vai arī optometrists. Optometrists izkontrolēs redzi, bet jau oftalmologs veiks ārstēšanu. Ja jūtat, kad koriģējošās brilles kļuva par vāju, var būt, kad Jums pat varētu pietikt arī ar optometristu – optiķi, kurš varēs pārbaudīt redzi, kā arī uzreiz izgatavot koriģējošās brilles. Katrā izkārtojumā, gan oftalmologs, gan optometrists jau ir ārstnieciskā persona un tiem ir jābūt sertifikātiem, kurus var pārbaudīt. Nākamais būs atrast rekomendācijas konkrēti par acu ārstu. Bez šaubām, jau ir ērti, ja iespējams digitāli pieteikties uz vizīti un vietnē uzreiz redzēt izmaksas šim pakalpojumam. Acu redze tomēr ir nozīmīga lieta, tādēļ tā ir jāuztic tikai kvalificētam speciālistam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *