TJD komanda
Tehniskās jaunrades dienas 2016

Latvijas jaunieši vecumā no 10 līdz 23 gadiem aicināti piedalīties Tehniskās jaunrades dienās, kuru laikā viņiem būs iespēja iejusties inženieru ādā, aizraujošās darbnīcās un sacensībās pārbaudot savas spējas “saturna koku audzēšana”, savas konstrukcijas pārbaudē pie zemestrīces apstākļiem un pat katapultu izveidē.

Pasākums norisināsies:

 • sestdien, 26. novembrī, Rīgā;
 • (pieteikšanās anketa – ej.uz/TJDRiga )

 • sestdienā, 10. decembrī, Daugavpilī.
 • (pieteikšanās anketa – ej.uz/TJDDaugavpils )

  Reģistrācija, sākot no plkst. 11.30, darbnīcas darbosies plkst. 12:00-14:00 un 15:00-17:00. Dalība pasākumā – bez maksas.
  Jaunieši varēs darboties «Robotikas darbnīcā», kas katru gadu piedāvā aizraujošu robotu būvēšanu un šogad sola ko nebijušu. «Ķīmijas laboratorijā» dalībniekiem būs iespēja izmēģināt “saturna koka audzēšanu”. «Mehānikas praktikuma» apmeklētāji varēs nodoties katapultas konstruēšanai, savukārt «Elektrostacijā» jaunieši varēs radīt savu elektronisko metamo kauliņu, kas noderēs kad no galda spēlēm visi kauliņi pazaudēti. Demonstrējumos piedāvās novērot arī lietu “apzeltīšanu”, stikla dubultlaušanu un Neņūtona šķidruma brīnumus.

  Savukārt tie, kuri mājās no makaronu paciņas un līmes būs uzkonstruējuši 55 cm garu spageti tiltu, pasākumā varēs pārbaudīt tā izturību, sacenšoties ar sava vecuma jauniešiem par izturīgākā tilta īpašnieka titulu. Papildus darbnīcām paredzēti arī aizraujoši fizikas un ķīmijas eksperimenti. Pasākuma apmeklētāji aicināti arī uzzināt vairāk par inženierzinātņu studiju iespējām, kā arī tehniskās jaunrades pulciņiem, kuros iegūt praktiskas tehniskās zināšanas, un pārliecināties par inženierzinātņu radošo dabu no kopējās prezentācijas kā arī pašiem studentiem uzdodot tiem jautājumus.

  Tehniskās jaunrades dienas notiek jau astotu gadu, pulcējot ap 4700 dalībnieku no visas Latvijas. To mērķis ir rosināt pamata un vidējās izglītības vecuma jauniešu interesi par inženierzinātnēm.